top of page

Satiminds

2020 yılında Yoga ve Mindfulness Eğitmeni Şeyda Tosçalı tarafından kuruldu. Satiminds'ın amacı doğu veya batıya fanatizm geliştirmeden, her iki tarafın insan psikolojisine ve bedenine iyi gelen yanlarını orta yolda buluşturarak, insanlarla Yoga, Mindfulness ve Koçluk çalışmaları aracılığında bir araya getirmektir. Hem kadim öğretileri olabildiğince özüne sadık şekilde korurken, onlarla anlaşılır olarak temas kurabilmeyi sağlamak diğer yandan da bilimsel kanıtların kadim öğretilerle örtüşen gerçekliklerini, uluslarası kanıtlanmış ve en sık kullanılan pratiklerle ulaşılabilir olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle Satiminds, lokalize edilmiş ve uluslarası geçerlilikleri olan, sürdürülebilir programlar sunmayı önemser.

  Bu çerçevede Yoga Alliance onayı ile bütünsel, hareket, nefes ve yoga pratiklerinin sinir sistemine ve travmaya duyarlı bir yaklaşım ile bir arada olduğu , Satiminds 8 Haftalık Mindfulness Uzmanlık Sertifika programı ile alanında uzman Mindfulness eğitmenleri yetiştirmektedir. 

 

  Satiminds, Mindfulness'ın ve benzeri öğretilerin canlı aktarıldığında etkili olduğunu görmüş ve çalışmalarında %80 oranında canlı pratiklere yer vermeyi önemsemiştir. Başlangıç seviye Satiminds Mindfulness 8 Haftalık Programı'nda çoğunluğu canlı buluşma ile geçen pratikler içerir. Teori ve pratiğin bir arada olduğu bu programlarda, katılımcıların düzenli Mindfulness uygulayıcıları olmaları ve bireysel ihtiyaçlarına özgün bir yaklaşımla yön kazanabilmeleri için 2 seans birebir mentörlük görüşmeleri yapılmaktadır. Satiminds Uzmanlık programından mezun uzmanların sunduğu bu 8 haftalık programlar farklı zamanlarda herkese açık olarak düzenlemekte olup burada etkinlikler kısmında yayınlanmaktadır. 

 

 Uzun süredir pratiği olan kişilerin, pratiklerinde derinleşebilmeleri için ise Satiminds 8 haftalık Mindfulness Derinleşme Programı Şeyda Tosçalı tarafından sunulmakta olup programın %80'i  canlı Sangha buluşmalarından oluşur. Derinleşme programında, Budist 8 Aşamalı Yüce Yol hafta hafta ele alınırak işlenir ve yaşam ile pratiğin uyumlu hale getirilmesi, meditasyon pratiğinde ve kendi içimizde derinleşmek amaçlanır. 

Şeyda Tosçalı

Kurucu

Yoga & Mindfulness Eğitmeni(YA)

Koç (ICF)

Şeyda Tosçalı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

bottom of page